Kinesiologickopodiatrické  vyšetření

Co je to podoskop ?

Podoskop je moderní diagnostický přístroj, který slouží k odhalení ortopedických vad nohou.

Co je to PodoCam?

Přístroj PodoCam byl vyvinut na základě mnohaletých podiatrických zkušeností jako praktický doplněk podoskopu české firmy ING corporation.

PodoCam se skládá ze 2 Full HD webkamer, držáku kamer a originálního softwaru, který umožňuje snímání plosek zespodu a nohou zezadu. Statický záznam i videozáznam funkce nohou (např. stoj na jedné dolní končetině) se dá ukládat, popisovat, dále hodnotit a exportovat.

Vyšetření mohou podstoupit všichni bez rozdílu věku včetně dětí. Dětská noha se vyvíjí velmi dynamicky. Zejména v jejich případě je včasné odhalení odchylek od správného vývoje nohou velmi důležité. Jeho přínos ocení také sportovci v rámci prevence zatížení nohou při fyzické aktivitě.

Slouží pro přímé pozorování a vyhodnocení zatíženého chodidla, pro měření hodnot valgozity a varozity paty pomocí goniometrického měřidla.

Výhody podoskopu

Umožňuje pozorovat rovnoměrnost zatížení chodidla při zátěži. Slouží ke zjištění původů bolestivé chůze, deformity a bolesti nohou a dalších potíží chodidel včetně plochých nohou. Různé vady vznikají už při vývoji. Nedokonalou péčí o nohy v době růstu a používáním nesprávné obuvi se proto mohou malé odchylky od správného postavení zafixovat. Vadným postavením nohou a sportovními aktivitami pak dochází k nepřiměřenému přetěžování vazů a svalů. Na vině mohou být i poúrazové stavy v oblasti hlezna hlavně po zlomeninách patní kosti, nártních kostí a záprstních kostí. Moderní metoda pomáhá odhalit:

  • vady drobných kloubů nohy
  • postavení, tlak a rotaci patní kosti a jednotlivých částí chodidla vůči sobě
  • vady v osách hlezenních kloubů

Jak probíhá vyšetření podoskopem

Pacient si vystoupí na skleněnou desku, pod kterou je zrcadlo. Ošetřující fyzioterapeut hodnotí postavení pat, zatížení jednotlivých částí chodidel a nožní klenby ve statické pozici. Následuje porovnání ve stoji na jedné noze, na špičkách a na patách. Nakonec se hodnotí, jaký vliv na zatížení nohou má postavení pánve, zakřivení a pohyby páteře. Podle výsledků zařadí fyzioterapeut do individuálního léčebného plánu vhodné cvičení, navrhne využívání kineziotapu ke korekci postavení nohy nebo doporučí výrobu speciálních ortopedických vložek FORMTHOTICS - revoluční typ na míru zhotovených stélek.

PodoCam 2.0
PodoCam 2.0

CENÍK TERMOPLASTICKÝCH VLOŽEK FORMTHOTICS

                                  IDEÁLNÍ FUNKČNÍ PODPORA NOHY                                           NOHA A BOTA V HARMONICKÉ JEDNOTĚ 

       Ceník platný od 1.8. 2023

Cena vložky může být navýšena o cenu protetických doplňků v případě modelace.              medicínská řada - jednovrstvé 

1 750 Kč

medicínská řada - dvojvrstvé (dual) 

1 950 Kč

dvojvrstvé ShockStop

2 050 Kč

junior

1 400 Kč

dětské jednovrstvé 

1 400 Kč

dětské dvojvrstvé (dual)

1 400 Kč

dětské comfort 3/4

1 400 Kč

Vytvořte si webové stránky zdarma!